3 500 000, 00 zł. dofinansowania na żłobek w Rogoźnie
W piątek 19 lutego Gminę Rogoźno odwiedził członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Jacek Bogusławski. Tym razem była to wizyta związana z planowaną budową żłobka i złożonym do Urzędu Marszałkowskiego wniosku o dofinansowanie na doposażenie i prowadzenie placówki. Pan Jacek Bogusławski poinformował o przyznaniu decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego środków w wysokości 1 849 763,19 zł. dla naszej Gminy i wraz z Burmistrzem Romanem Szuberskim zwizytował miejsce przeznaczone na budowę żłobka. Podczas wizyty zwiedził Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, na terenie którego powstała ścieżka edukacyjna, plac zabaw wraz z siłownią oraz „Szatnia na medal” dofinansowane ze środków przekazanych przez Samorząd Wojewódzki. Członek Zarządu Jacek Bogusławski jest częstym gościem w Gminie Rogoźno i regularnie informuje o ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski konkursach i możliwości aplikowania o dofinansowanie. Efektem tej współpracy są liczne projekty zrealizowane na terenie gminy wpływające głównie na poprawę i rozbudowę bazy sportowej i turystycznej. Wcześniej Pani Poseł na Sejm RP Pani Marta Kubiak i Pan Poseł na Sejm RP Marcin Porzucek, którzy również są częstymi Gośćmi naszej Gminy, wizytowali również miejsce, na którym ma powstać pierwszy samorządowy żłobek w naszej gminie (planowana inwestycja dofinansowana będzie z Programu Maluch+, wartość dofinansowania to kwota 1 650 000,00 zł). Rozpoczęcie zadania planowane jest od miesiąca maj – czerwiec a jego zakończenie do końca listopada br. Dzięki wsparciu Pana Marszałka oraz Pana Wojewody Wielkopolskiego Gmina zyska 3.500.000,00 zł na realizację potrzebnej inwestycji.






- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!