Urząd Miejski w Rogoźnie

3 500 000, 00 zł. dofinansowania na żłobek w Rogoźnie

Ocena 0/5
W piątek 19 lutego Gminę Rogoźno odwiedził członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Jacek Bogusławski. Tym razem była to wizyta związana z planowaną budową żłobka i złożonym do Urzędu Marszałkowskiego wniosku o dofinansowanie na doposażenie i prowadzenie placówki. Pan Jacek Bogusławski poinformował o przyznaniu decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego środków w wysokości 1 849 763,19 zł. dla naszej Gminy i wraz z Burmistrzem Romanem Szuberskim zwizytował miejsce przeznaczone na budowę żłobka. Podczas wizyty zwiedził Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, na terenie którego powstała ścieżka edukacyjna, plac zabaw wraz z siłownią oraz „Szatnia na medal” dofinansowane ze środków przekazanych przez Samorząd Wojewódzki. Członek Zarządu Jacek Bogusławski jest częstym gościem w Gminie Rogoźno i regularnie informuje o ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski konkursach i możliwości aplikowania o dofinansowanie. Efektem tej współpracy są liczne projekty zrealizowane na terenie gminy wpływające głównie na poprawę i rozbudowę bazy sportowej i turystycznej. Wcześniej Pani Poseł na Sejm RP Pani Marta Kubiak i Pan Poseł na Sejm RP Marcin Porzucek, którzy również są częstymi Gośćmi naszej Gminy, wizytowali również miejsce, na którym ma powstać pierwszy samorządowy żłobek w naszej gminie (planowana inwestycja dofinansowana będzie z Programu Maluch+, wartość dofinansowania to kwota 1 650 000,00 zł). Rozpoczęcie zadania planowane jest od miesiąca maj – czerwiec a jego zakończenie do końca listopada br. Dzięki wsparciu Pana Marszałka oraz Pana Wojewody Wielkopolskiego Gmina zyska 3.500.000,00 zł na realizację potrzebnej inwestycji.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności