Pierwszy dzień WIOSNY
Cebulica syberyjska jest jednym z pierwszych wiosennych kwiatów, które zwiastują nam WIOSNĘ. Dywan tych bylin możemy corocznie podziwiać przy Kościeje pw. Św. Wita w Rogoźnie. Kwiaty te pochodzą z zachodniej Azji, Kaukazu i wschodniej Europy. To nieduża roślina, osiągająca wysokość zaledwie 10–15 cm. Na szczycie nieulistnionego głąbika wyrastają pojedyncze, zwisające kwiaty. Mają one dzwonkowaty kształt i składają się z 6 podłużnych, wolnych listków okwiatu o intensywnie lazurowoniebieskim kolorze z ciemniejszą pręgą. Jest to roślina uprawna, więc każdy z nas może ją hodować w swoich ogrodach czy zielonych skwerkach.
Dziś przypada
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
wiec życzymy wszystkim MIESZKAŃCOM i GOŚCIOM naszej Gminy
wielu uśmiechów i samych pogodnych dni.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!