Urząd Miejski w Rogoźnie

Pierwszy dzień WIOSNY

Ocena 0/5

Cebulica syberyjska jest jednym z pierwszych wiosennych kwiatów, które zwiastują nam WIOSNĘ. Dywan tych bylin możemy corocznie podziwiać przy Kościeje pw. Św. Wita w Rogoźnie. Kwiaty te pochodzą z zachodniej Azji, Kaukazu i wschodniej Europy. To nieduża roślina, osiągająca wysokość zaledwie 10–15 cm. Na szczycie nieulistnionego głąbika wyrastają pojedyncze, zwisające kwiaty. Mają one dzwonkowaty kształt i składają się z 6 podłużnych, wolnych listków okwiatu o intensywnie lazurowoniebieskim kolorze z ciemniejszą pręgą. Jest to roślina uprawna, więc każdy z nas może ją hodować w swoich ogrodach czy zielonych skwerkach.

Dziś przypada
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
wiec życzymy wszystkim MIESZKAŃCOM i GOŚCIOM naszej Gminy
wielu uśmiechów i samych pogodnych dni.

Grafika przedstawia zdjęcie cybulicy syberyjskiej i informację,że dzi.ś przypada 1 dzień wiosny-21.03.2023
Wiosna

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności