Otwarcie sezonu WOPR 2021
W dniu 12 czerwca br. odbyła się Uroczystość Otwarcia Sezonu Ratownictwa Wodnego 2021 w Rogoźnie. Wśród przybyłych gości byli m.in.: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki, Wiceprezes WOPR Województwa Wielkopolskiego Zbigniew Rister, Komendant Komisariatu Policji w Rogoźnie asp. sztab. Krzysztof Ryżek, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych, sponsorzy, prasa oraz ratownicy i członkowie WOPR z rodzinami.
Uroczystość, którą prowadził sekretarz WOPR Bartosz Dworzański, miała oficjalny charakter. Po powitaniu gości, w asyście hejnalisty Rogozińskiej Orkiestry Dętej, na maszt wciągnięta została bandera WOPR. Prezes Oddziału Mariusz Szymański zameldował Burmistrzowi gotowość do sezonu 2021. Okolicznościowe przemówienie zawierające informacje o działaniach WOPR w latach poprzednich i planach na nadchodzący sezon przedstawił Prezes Oddziału. Burmistrz dziękując za dotychczasową służbę na rzecz bezpieczeństwa na akwenach życzył wytrwałości w działaniu i oficjalnie otworzył sezon 2021. Słowa podziękowań za działalność na rzecz bezpieczeństwa na wodzie przekazali także Pani Renata Tomaszewska i Pan Zbigniew Rister.
Z okazji przypadającego w 2021 roku Jubileuszu 55-lecia WOPR Rogoźno, na wniosek Zarządu uhonorowano zasłużonych działaczy i ratowników. Prezes Mariusz Szymański wraz z Wiceprezesem Zbigniewem Risterem wręczyli odznaki:
Brązową Honorową Odznakę WOPR Województwa Wielkopolskiego otrzymali:
Dawid Ziółkowski, Paweł Koprowski, Paweł Wojtusik, Konrad Ignasiak, Anna Kaczmarek, Marcin Szyrwiel, Łukasz Ignasiak, Dominik Budziński, Dawid Kozłowski, Patrycja Koprowska.
Złotą Honorową Odznakę WOPR Województwa Wielkopolskiego otrzymali:
Krystian Lach, Bogdan Szymański.
Zarząd podziękował również sponsorom, którzy otrzymali okolicznościowe statuetki. Podziękowania i dyplomy uznania za działalność oraz wkład pracy w rozwój Oddziału, z rąk Burmistrza Rogoźna i Prezesa WOPR, otrzymali nastoletni członkowie WOPR. Dyplomy i słodkie upominki otrzymali również najmłodsi członkowie WOPR.
Cześć oficjalna zakończyła się pokazami ratownictwa wodnego w wykonaniu młodszych adeptów ratownictwa, pod bacznym okiem starszych kolegów Krystiana Lacha i Dariusza Szymańskiego.
Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do świetlicy na ciepły posiłek oraz słodki ogromny tort, który z okazji Jubileuszu ufundował kol. Mateusz Piętka z Cukierni Paweł Piętka


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!