Urząd Miejski w Rogoźnie

Otwarcie sezonu WOPR 2021

Ocena 0/5

     W dniu 12 czerwca br. odbyła się Uroczystość Otwarcia Sezonu Ratownictwa Wodnego 2021 w Rogoźnie. Wśród przybyłych gości byli m.in.: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki, Wiceprezes WOPR Województwa Wielkopolskiego Zbigniew Rister, Komendant Komisariatu Policji w Rogoźnie asp. sztab. Krzysztof Ryżek, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych, sponsorzy, prasa oraz ratownicy i członkowie WOPR z rodzinami.

    Uroczystość, którą prowadził sekretarz WOPR Bartosz Dworzański, miała oficjalny charakter. Po powitaniu gości, w asyście hejnalisty Rogozińskiej Orkiestry Dętej, na maszt wciągnięta została bandera WOPR. Prezes Oddziału Mariusz Szymański zameldował Burmistrzowi gotowość do sezonu 2021. Okolicznościowe przemówienie zawierające informacje o działaniach WOPR w latach poprzednich i planach na nadchodzący sezon przedstawił Prezes Oddziału. Burmistrz dziękując za dotychczasową służbę na rzecz bezpieczeństwa na akwenach życzył wytrwałości w działaniu i oficjalnie otworzył sezon 2021. Słowa podziękowań za działalność na rzecz bezpieczeństwa na wodzie przekazali także Pani Renata Tomaszewska i Pan Zbigniew Rister.

   Z okazji przypadającego w 2021 roku Jubileuszu 55-lecia WOPR Rogoźno, na wniosek Zarządu uhonorowano zasłużonych działaczy i ratowników. Prezes Mariusz Szymański wraz z Wiceprezesem Zbigniewem Risterem wręczyli odznaki:

Brązową Honorową Odznakę WOPR Województwa Wielkopolskiego otrzymali:

Dawid Ziółkowski, Paweł Koprowski, Paweł Wojtusik, Konrad Ignasiak, Anna Kaczmarek, Marcin Szyrwiel, Łukasz Ignasiak, Dominik Budziński, Dawid Kozłowski, Patrycja Koprowska.

Złotą Honorową Odznakę WOPR Województwa Wielkopolskiego otrzymali:

Krystian Lach, Bogdan Szymański.

   Zarząd podziękował również sponsorom, którzy otrzymali okolicznościowe statuetki. Podziękowania i dyplomy uznania za działalność oraz wkład pracy w rozwój Oddziału, z rąk Burmistrza Rogoźna i Prezesa WOPR, otrzymali nastoletni członkowie WOPR. Dyplomy i słodkie upominki otrzymali również najmłodsi członkowie WOPR.

     Cześć oficjalna zakończyła się pokazami ratownictwa wodnego w wykonaniu młodszych adeptów ratownictwa, pod bacznym okiem starszych kolegów Krystiana Lacha i Dariusza Szymańskiego.

   Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do świetlicy na ciepły posiłek oraz słodki ogromny tort, który z okazji Jubileuszu ufundował kol. Mateusz Piętka z Cukierni Paweł Piętka

Galeria zdjęć

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności