Taniec daje im energię, radość i pewność siebie.
Taniec daje im energię, radość i pewność siebie. Seniorzy z Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rogoźnie wiedzą o tym najlepiej. W środę 24 maja 2023 roku parkiet sali w RCK zapełnili po brzegi, zapominając o troskach czy wieku. Okazją do kolejnego spotkania naszych aktywnych seniorów był Światowy Dzień Inwalidy oraz zbliżający się Dzień Mamy i Taty. Wspólny wieczór otworzyła pani prezes Wanda Witkowska witając przybyłych gości: Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego z małżonką, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie Łukasza Zaranka, Radną Rady Powiatu Obornickiego Renatę Tomaszewską, Kierownika GOPS w Rogoźnie Ewelinę Kowalską oraz przedstawicieli PZERiI Koła Terenowego w Ryczywole na czele z panią przewodniczącą Henryką Ziemską. Przybyli goście przekazali na ręce pani prezes serdeczności i życzenia dla wszystkich członków Oddziału oraz ich rodzin i sympatyków. Młodzi duchem seniorzy nie tylko rwą się do tańca ale i aktywnie wspierają działania i inicjatywy prowadzone przez Rogoziński Oddział. Za szczególne zasługi dla Związku Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zostali odznaczeni pani Krystyna Ewertowska i pan Stefan Gogola. Medale wyróżnionym wręczył burmistrz wraz z panią prezes. Spotkanie było także okazją do podziękowań dla wolontariuszy Pilskiego Banu Żywności, którzy podczas wielkanocnej zbiórki żywności wspólnie zebrali 9087,59 kg artykułów spożywczych. Członkowie naszego Oddziału również zaangażowali się w pomoc potrzebującym w ramach hasła „Święta godne, a nie głodne!”. Specjalne podziękowania od Prezesa Zarządu Pilskiego Banku Żywności Mieczysława Augustyna wręczyła prezes Wanda Witkowaska oraz Irena Jabłońska. Wieczór upłynął przy taktach zespołu Mazurek Band, a parkiet od początku do końca spotkania wypełniali Rogozińscy „wiecznie młodzi” tancerze.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!