Realizacja Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” w gminie Rogoźno
W dniu dzisiejszym (15.02.2023r.) siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Burmistrz Rogoźna Pan Roman Szuberski wraz ze Skarbnikiem Panią Ireną Ławniczak podpisali umowę o dofinansowanie z Zastępcą Prezesa Zarządu Panią Aleksandrą Durkowską WFOŚiGW w Poznaniu w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”.
Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej
w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.
W ramach programu wymagany jest demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego na nowy:
kocioł gazowy kondensacyjny,
kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie,
ogrzewanie elektryczne,
pompę ciepła powietrze/woda lub pompę ciepła powietrze/powietrze
podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.
Dodatkowo możliwe będzie wykonanie:
instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w lokalu mieszkalnym,
wymiany okien i drzwi oddzielających lokal od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego,
wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w lokalu mieszkalnym,
dokumentacji projektowej dotyczącej powyższego zakresu.
Wnioski mogą składać Beneficjenci uprawnieni do podstawowego, podwyższonego lub najwyższego poziomu dofinansowania posiadający tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.
Kwota dotacji wynosi 2 100 000,00 zł.
Liczba planowanych do dofinansowania lokali mieszkalnych to 90 sztuk.
Nabór wniosków zostanie ogłoszony w najbliższych dniach na stronie internetowej oraz FB Gminy Rogoźno.
Informacja pod nr tel. 785-009-025 – Magdalena Skrzypek


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!