Konkurs Kronik OSP
12 października 2024 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji nad jeziorem Rogozińskim odbyła się wyjątkowa uroczystość jaką był XXVI Finał Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP.
Oddział województwa wielkopolskiego ZOSP RP jako jedyny w Polsce organizuje przegląd kronik połączony wraz podsumowaniem, dzięki czemu jego uczestnicy mają okazję poznać ciekawe zakątki Wielkopolski.
Do konkursu zgłoszono 19 kronik strażackich w 27 tomach (14 kronik Ochotniczych Straży Pożarnych,
2 kroniki MDP, 1 kronikę DDP, 1 kronikę zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP, 1 kronikę klubu kronikarza OSP).
Kroniki zostały ocenione przez komisję według następujących kryteriów:
-treść zapisów kronikarskich,
-systematyczność zapisów (ciągłość),
-walory dokumentalne i poznawcze zapisów,
-styl tekstów i poprawność językowa,
- walory ilustracji,
- estetyka dzieła,
- materiały uzupełniające (zdjęcia, wycinki z prasy),
- inne, w tym ogólna koncepcja kroniki
Wyłoniono 7 kronik wzorowych, 6 kronik wyróżniających i 6 poprawnych
Szczególne gratulacje składamy mieszkance naszej gminy Druhnie Monice Pietrek, która otrzymała tytuł Kroniki Wyróżniającej reprezentując OSP Gościejewo.
Po uhonorowaniu laureatów i przemówieniach, głos zabrali zaproszeni goście w tym Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek, który podkreślił ważną i podniosłą rolę jaką pełnią w obecnych czasach kronikarze. Następnie uczestnicy i zaproszeni goście przeszli do kolejnego punktu programu, jakim było zwiedzanie Muzeum Regionalnego im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszego rozwoju pięknej i ciekawej pasji jaką się zajmują.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!