Kolejne dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
W dniu 22 czerwca w Zaniemyślu, wspólnie z Samorządowcami naszego województwa, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, uczestniczył w spotkaniu z Wojewodą Wielkopolskim Panem Michałem Zielińskim. Podczas spotkania Wojewoda przekazał zgromadzonym symboliczne czeki na dofinansowanie dla gmin popegeerowskich, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Rogoźno otrzymała dofinansowanie w wysokości 300.000,00 zł.
Środki będą przeznaczone na zadanie, które przewiduje wykonanie zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Słomowo wraz z wykonaniem pompowni prowadzących ścieki do istniejącego zbiornika bezodpływowego.
Będzie to kolejna ważna inwestycja w Sołectwie, po oddanej niedawno do użytku nowej stacji uzdatniania wody. Mieszkańcy wraz z Sołtysem Słomowa Kazimierzem Krakowiakiem oraz Radnym z tego terenu Adamem Nadolnym zabiegali od wielu lat o skanalizowanie wsi, co przyczyni się do poprawy stanu sanitarnego.
Wcześniej skanalizowano kolejną część Parkowa i Józefinowo, a w planach są kolejne wioski. 





- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!