Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca jest szczególnym wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych. Mieszkańcy pielęgnują pamięć o „Żołnierzach Wyklętych” upowszechniając wiedzę o znaczeniu ich heroicznych postaw. Uczcili pamięć o bohaterach podziemia nadając nazwę skweru Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych przy ul. Wielkiej Poznańskiej oraz stawiając symboliczny pomnik pamięci, pod którym władze samorządowe złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Na terenie Gminy prężnie działają „Zniczowcy” z ZŻ NSZ Koło w Rogoźnie, którzy w szczególny sposób przybliżają nam sylwetki heroicznej walki o wolność Ojczyzny. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 r. z inicjatywy śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego i uznany jest za święto państwowe.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!