Podpisanie umów na termomodernizację szkół
Dzisiejszy dzień przyniósł kilka bardzo pozytywnych działań na rzecz Gminy Rogoźno, a zwłaszcza naszych najmłodszych Mieszkańców.
W godzinach porannych w obecności radnych Rady Miejskiej w Rogoźnie Katarzyny Erenc i Adama Nadolnego podpisałem umowę na termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie i Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie. Natomiast w godzinach popołudniowych podpisałem kolejną umowę, tym razem na termomodernizację Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku. Podczas zawarcia umowy na SP Budziszewko obecny był Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Łukasz Zaranek i radna RM Ewa Wysocka.
Na te zadania otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 9.821.063,06 zł.
Wartość inwestycji wyniesie w SP 3 w Rogoźnie 5.822.085,44 zł, w SP Parkowo 4.322.089,44 zł i w SP Budziszewko 2.523.854,01 zł.
Łączna wartość zadania to 12.668.028,88 zł. Zadanie to jest największą inwestycją, realizowaną w placówkach oświatowych w naszej Gminie od czasu powstania Samorządu.
Dziękuję zespołowi z UM w Rogoźnie za pracę w pozyskaniu środków zewnętrznych i sprawne przeprowadzenie przetargu.
Nie poprzestaję na tym i jeszcze w tegorocznych planach są dalsze prace modernizacyjne w pozostałych placówkach oświatowych.
Pozdrawiam serdecznie
Roman Szuberski
Burmistrz Rogoźna

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!