Urząd Miejski w Rogoźnie

Uroczystość upamiętniająca 84 rocznicę deportacji Polaków na Syberię oraz Zbrodni Katyńskiej

Ocena 0/5

W dniu 11.04.2024 r. odbyły się uroczystości upamiętniające 84 rocznicę deportacji Polaków na Syberię połączone z przypadającym na 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Obchody rozpoczęły się od Mszy Św. W Parafii Ducha Świętego, a następnie przeniosły się na Plac Jana Pawła II, gdzie członkowie Polskiego Związku Sybiraków Koła Rogoźno-Wągrowiec, oraz przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście i delegacje szkół oddały hołd zmarłym oraz złożyły kwiaty pod pomnikiem Sybiraków.

Następnie uroczystość przeniosła się do sali Rogozińskiego Centrum Kultury, gdzie przybyli goście wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego. W dalszej kolejności przemówienia wygłosili Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Łukasz Zaranek, Wicestarosta wągrowiecki Michał Piechocki oraz Prezes Oddziału Pilskiego Związku Sybiraków Jan Skrobot. Na zakończenie Prezes Oddziału Pilskiego wraz z Prezesem Koła Rogoźno-Wągrowiec Włodzimierzem Sadłowskim wręczyli odznaczenia za zasługi na rzecz działalności Związku Sybiraków.

Spotkanie było idealnym czasem na zadumę oraz wymianę wspomnień wśród zgromadzonych Sybiraków, sympatyków Koła oraz zaproszonych gości.

Galeria zdjęć

DSC_1072 DSC_1074 DSC_1079 DSC_1080 DSC_1085 DSC_1088 DSC_1089 DSC_1090 DSC_1093 DSC_1094 DSC_1097 DSC_1100 DSC_1103 DSC_1106 DSC_1109 DSC_1112 DSC_1117 DSC_1119 DSC_1124 DSC_1129 DSC_1131 DSC_1132 DSC_1133 DSC_1134 DSC_1137 DSC_1139 DSC_1142 DSC_1143 DSC_1146 DSC_1151 DSC_1152 DSC_1155 DSC_1160 DSC_1161 DSC_1164 DSC_1167 DSC_1171 DSC_1174 DSC_1175 DSC_1179 DSC_1184 DSC_1185 DSC_1188 DSC_1191 DSC_1196 DSC_1200 DSC_1203 DSC_1205 DSC_1206 DSC_1209 DSC_1211
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności