Uroczystość upamiętniająca 84 rocznicę deportacji Polaków na Syberię oraz Zbrodni Katyńskiej
W dniu 11.04.2024 r. odbyły się uroczystości upamiętniające 84 rocznicę deportacji Polaków na Syberię połączone z przypadającym na 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Obchody rozpoczęły się od Mszy Św. W Parafii Ducha Świętego, a następnie przeniosły się na Plac Jana Pawła II, gdzie członkowie Polskiego Związku Sybiraków Koła Rogoźno-Wągrowiec, oraz przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście i delegacje szkół oddały hołd zmarłym oraz złożyły kwiaty pod pomnikiem Sybiraków.
Następnie uroczystość przeniosła się do sali Rogozińskiego Centrum Kultury, gdzie przybyli goście wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego. W dalszej kolejności przemówienia wygłosili Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Łukasz Zaranek, Wicestarosta wągrowiecki Michał Piechocki oraz Prezes Oddziału Pilskiego Związku Sybiraków Jan Skrobot. Na zakończenie Prezes Oddziału Pilskiego wraz z Prezesem Koła Rogoźno-Wągrowiec Włodzimierzem Sadłowskim wręczyli odznaczenia za zasługi na rzecz działalności Związku Sybiraków.
Spotkanie było idealnym czasem na zadumę oraz wymianę wspomnień wśród zgromadzonych Sybiraków, sympatyków Koła oraz zaproszonych gości.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!