Urząd Miejski w Rogoźnie

Pociąg Jubilat w Rogoźnie

Ocena 0/5

W dniu 19 maja 2024 roku Rogoźno stało się już po raz trzeci jednym z przystanków na trasie  pociągu Jubilat. W tym roku przejazd obył się w stylu retro, przy wykorzystaniu zabytkowego parowozu i wagonów a związany był z 145-leciem linii kolejowej 354 Poznań – Piła. Ciekawym wydarzeniem była również premiera banknotu 0 EURO z motywem linii kolejowej Poznań - Piła. Banknot ten łączy w sobie tradycję-przeszłość (wizerunek parowozu) oraz nowoczesność-przyszłość (nowoczesny pociąg ELF) linii kolejowej Poznań - Piła. Na stacji w czasie postoju pociągu wszystkich pasażerów oraz osoby przybyłe powitał Burmistrz Rogoźna Pan Łukasz Zaranek.

Galeria zdjęć

20240519_094113 20240519_094305 20240519_094316 20240519_094430 20240519_094551 20240519_094816 IMG-20240519-WA0004
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności