Happening WODA NASZ SKARB
21 marca br. Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski uczestniczył w ekologicznym happeningu WODA NASZ SKARB, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele AQUABELLIS Sp. z o. o. w Rogoźnie na czele z Prezesem Spółki. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces dostarczania wody do naszych domostw oraz o sposobach oszczędzania i dbania o tak ważny skarb, jakim jest woda. Wszystkie klasy przygotowały plakaty i hasła ekologiczne o tematyce związanej z wodą. Podczas happeningu wspólnie zaśpiewane zostały piosenki propagujące Święto Wody „Ziemia wyspa zielona” - klasy młodsze i „Świat bez wody”- klasy starsze. Zebrani zatańczyli „Belgijkę”i „Makarenę”, zachęcając WIOSNĘ do przyjścia. Na zakończenie spotkania trysnęła woda z fontanny na Placu Karola Marcinkowskiego, którą uczniowie uruchomili po raz pierwszy w tym roku.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!