300 tys. zł dla Słomowa!
300 tys. zł dla Słomowa – czyli kolejne środki zewnętrzne na inwestycje na terenie naszej Gminy
W dniu wczorajszym Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski otrzymał kolejną dobrą informację o środkach na gminną inwestycję. Gmina Rogoźno otrzymała 300.000,00 zł w ramach naboru na środki dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.
Radosną informację o kolejnych środkach zewnętrznych przekazali Burmistrzowi Posłowie na Sejm RP, którzy doradczo wspierają Gminę Rogoźno: Krzysztof Czarnecki - Prezes Zarządu Okręgowego PiS - Okręg Piła, Marta Kubiak i Marcin Porzucek, oraz Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.
Środki będą przeznaczone na zadanie, które przewiduje wykonanie zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Słomowo, wraz z wykonaniem pompowni prowadzących ścieki do istniejącego zbiornika bezodpływowego.
Będzie to kolejna ważna inwestycja w Sołectwie, po oddanej niedawno do użytku nowej stacji uzdatniania wody. Mieszkańcy wraz z Sołtysem Słomowa Kazimierzem Krakowiakiem oraz radnym z tego okręgu Adamem Nadolnym, zabiegali o skanalizowanie wsi, bowiem rozwiąże to problemy związane z utrzymaniem stanu sanitarnego.
Wcześniej skanalizowano kolejną część Parkowa i wieś Józefinowo, a w planach są kolejne wioski.




- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!