Urząd Miejski w Rogoźnie

Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie po termomodernizacji

Ocena 0/5

Dziś 26 kwietnia 2024 odbyło się uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie po termomodernizacji.

Uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem szkoły, gdzie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającego nowy rozdział w historii placówki. Następnie część oficjalna przeniosła się do sali gimnastycznej, gdzie prowadząca uroczystość Zastępca Dyrektor Szkoły Pani Katarzyna Mumot powitała wszystkich przybyłych gości oraz poprosiła o zabranie głosu Dyrektor Szkoły Panią Danutę Talar-Soloch. Pani Dyrektor w swoim wystąpienia podziękowała przedstawicielom Gminy Rogoźno, Wykonawcom inwestycji oraz wszystkich którzy przyczynili się do pozytywnego rozpoczęcia, przebiegu i zakończenia inwestycji, tym bardziej, że była to tak duża modernizacja szkoły od ponad 30 lat. W dalszej kolejności wszyscy zgromadzenia obejrzeli film opowiadający historię szkoły.

Potem głos zabrali Pełniący Funkcję Burmistrza Rogoźna Bogusław Janus oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie i zarazem Burmistrz Elekt Łukasz Zaranek, którzy wręczyli na ręce Pani Dyrektor pamiątkowy list gratulacyjny. W swoich przemówieniach przybliżyli zarówno stronę techniczną termomodernizacji, jak i jej wpływ na rozwój szkoły oraz diametralne poprawienie warunków nauki uczniów oraz nauczania przez nauczycieli.

Po przemówieniach odbyła się konferencja, dzięki której zgromadzeni zapoznali się z projektem pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków szkół podstawowych na ternie Gminy Rogoźno”. Podczas konferencji opowiedziano o tym czym jest Europejski Obszar Gospodarczy oraz Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, z którego dofinansowania realizowana była inwestycja.

Po zakończonej konferencji Pani Dyrektor wraz z Panem Burmistrzem wręczyli nagrody uczniom szkoły, którzy zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym w ramach projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków szkół podstawowych na terenie Gminy Rogoźno”.

Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez nauczycieli szkoły oraz wykonana przez uczniów, w czasie której mogli zaprezentować swoje liczne wokalne, taneczne oraz muzyczne talenty.

Galeria zdjęć

DSC_1428 DSC_1431 DSC_1435 DSC_1439 DSC_1442 DSC_1444 DSC_1445 DSC_1450 DSC_1451 DSC_1453 DSC_1456 DSC_1460 DSC_1467 DSC_1469 DSC_1470 DSC_1473 DSC_1474 DSC_1475 DSC_1477 DSC_1478 DSC_1484 DSC_1485 DSC_1491 DSC_1492 DSC_1497 DSC_1500 DSC_1507 DSC_1508 DSC_1510 DSC_1515 DSC_1517 DSC_1522 DSC_1523 DSC_1526 DSC_1530 DSC_1533 DSC_1537 DSC_1540 DSC_1544 DSC_1546 DSC_1547 DSC_1548 DSC_1552 DSC_1574 DSC_1587 DSC_1591 DSC_1593 DSC_1595 DSC_1597 DSC_1598 DSC_1600 DSC_1601 DSC_1603 DSC_1604 DSC_1605 DSC_1610 DSC_1611 DSC_1613 DSC_1614 DSC_1615 DSC_1618 DSC_1620 DSC_1622 DSC_1625 DSC_1626 DSC_1630 DSC_1631 DSC_1632
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności