Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku po termomodernizacji
Z radością ogłaszamy otwarcie naszej szkoły po pełnej termomodernizacji! Po intensywnych pracach remontowych, budynek szkolny przeszedł metamorfozę, aby zapewnić naszym uczniom i pracownikom edukacyjnym komfortowe warunki nauki i pracy.
12 grudnia 2023 r. Roman Szuberski – Burmistrz Rogoźna wspólnie z Markiem Jagodą Zastępcą Burmistrza, Łukaszem Zarankiem – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Rogoźnie, Marią Sierzchułą – Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Budziszewku, Radną Rady Miejskiej w Rogoźnie Ewą Wysocką wraz z zaproszonymi gośćmi: Radnymi Rady Miejskiej w Rogoźnie Henrykiem Janusem i Pawłem Wojciechowskim, Marianem Sokołowskim – emerytowanym Dyrektorem Szkoły, Krzysztofem Citarem – Przewodniczącym Rady Rodziców, Szymonem Witt – Sołtysem Budziszewka, Jarosławem Mikołajczakiem – Prezesem Gringo Sp. z o. o. w Wągrowcu oraz Uczniami szkoły w obecności zaproszonych Gości i zebranej Społeczności szkolnej, Członkami Rady Rodziców, Nauczycielami, Pracownikami administracji i obsługi oraz Mieszkańcami Budziszewka dokonali uroczystego otwarcia placówki po termomodernizacji w ramach zadania „Kompleksowa termomodernizacja budynków szkół podstawowych na terenie Gminy Rogoźno.
Całość uroczystości rozpoczęła się od uroczystego przecięcia wstęgi przed budynkiem szkolnym, po czym wszyscy zebrani przeszli do sali gimnastycznej, w której nastąpiły okoliczne przemówienia i podziękowania. Następnie przeprowadzono konferencję związaną z tematyką termomodernizacji, odbyły się wystąpienia artystyczne uczniów szkoły, by całość zwieńczyć słodkim poczęstunkiem.
Pani Dyrektor Maria Sierzchuła podziękowała wszystkim zaangażowanym w cały proces realizacji termomodernizacji szkoły z panem Burmistrzem Romanem Szuberskim na czele, panem Łukaszem Zarankiem, panem Jarosławem Mikołajczakiem – Prezesem firmy wykonawczej, panem Michałem Leszczyńskim pełniącym role nadzoru inwestorskiego nad całą inwestycją, panem Przemysławem Michalakiem – projektantem, a także nauczycielom, pracownikom obsługi i innym zaangażowanym. Z kolei Roman Szuberski – Burmistrz Rogoźna wraz z Przewodniczącym Łukaszem Zarankiem, Zastępcą Burmistrza – Markiem Jagodą oraz Ewą Wysocką Radną Rady Miejskiej w Rogoźnie wręczyli wszystkim okolicznościowe podziękowania. List gratulacyjny oraz symboliczne kwiaty przekazał także sołtys Budziszewka i Przedstawiciele Rady Rodziców. Na koniec głos zabrał Pan Marian Sokołowski – wieloletni, emerytowany Dyrektor, który wspomniał początki budowy Szkoły i najważniejsze wydarzenia w 55-letniej jej historii.
Część oficjalną uroczystości zakończyła konferencja, która w sposób szczegółowy zapoznała uczestników z całościowym zakresem Projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków szkół podstawowych na ternie Gminy Rogoźno”. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest Europejski Obszar Gospodarczy, czym jest Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, z którego dofinansowania realizowana jest inwestycja, czym jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także o realizowanym przez Fundusz Programie „Środowisko, energia i zmiany klimatu”. Całość została dopełniona szczegółowym opisem inwestycji termomodernizacji szkół, a także częścią edukacyjną przedstawiającą problemy, jakie pokonujemy, dzięki termomodernizacji budynków oraz korzyści płynących z realizacji projektu.
Spotkanie zakończyły wystąpienia artystyczne, które rozpoczęły przedszkolaki przedstawiając taniec z lampionami. Następnie w koncercie świątecznym wystąpili uczniowie szkoły, a na zakończenie zebrani odsłuchali utworu „Pada śnieg” zagranego na fletach.
Zrealizowane nowoczesne rozwiązania termiczne nie tylko poprawiły efektywność energetyczną placówki, ale także stworzyły przyjazne środowisko, sprzyjające koncentracji i rozwojowi. Teraz szkoła jest gotowa sprostać wszelkim wyzwaniom klimatycznym, jednocześnie dbając o zrównoważony rozwój.
Na całość zakresu rzeczowego zadania w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku składały się:
· wymianę stolarki okiennej na nową energooszczędną trzyszybową o współczynniku przenikania ciepła U=0,80W/m2K,
· wymianę stolarki drzwiowej na nową energooszczędną o współczynniku przenikania ciepła U=1,30W/m2K,
· docieplenie ścian poprzez dołożenie warstwy izolacji zewnętrznej – styropianu o gr. 26 cm
· docieplenie stropodachu poprzez dołożenie warstwy izolacji – styropapy o gr. 26 cm,
· modernizację instalacji grzewczej – nowy kocioł z automatycznym sterowaniem pogodowym oraz nowymi płytowymi grzejnikami stalowymi wyposażonymi w zawory termostatyczne,
· wymianę opraw oświetleniowych na nowe energooszczędne światła LED
· montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku o wielkości 20kWp,
· montaż instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperacja),
· inne roboty blacharskie, remontowe i towarzyszące.
Projekt pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków szkół podstawowych na terenie Gminy Rogoźno” dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz budżetu państwa w ramach naboru "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”
Łączna wartość Projektu: 14 287 718,15 zł
Kwota dofinansowania: 9 821 063,06 zł
Środki własne Gminy Rogoźno: 4 466 655,09 zł
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami z postępów prac w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie oraz Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie na specjalnie w tym celu prowadzonej stronie internetowej:
https://rogozno.pl/313-aktualnosci.html

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!