Urząd Miejski w Rogoźnie

Sprzątanie jeziora

Ocena 0/5
Na początku kwietnia z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, burmistrz Roman Szuberski zorganizował akcję sprzątania brzegu Jeziora Rogoźno i rzeki Wełny. W akcję zaangażowano podmioty ekonomii społecznej: CIS oraz SS Opus, Straż Miejską, Rogoziński oddział WOPR oraz Koło Wędkarskie działające przy RCK. Sprzątanie trwało od 6 do 9 kwietnia. Zespoły oddzielnie z zachowaniem wszystkich obostrzeń sprzątały wyznaczone odcinki linii brzegowej. Pozbierano głównie śmieci pozostawione przez turystów i wędkarzy. W sumie uzbierano 60 worków.
Coroczna akcja sprzątania jeziora angażująca uczniów rogozińskich szkół nie mogła się odbyć z powodu panującej epidemii. Jednak dbałość o środowisko naturalne to jedno z głównych działań władz samorządowych gminy. Trwająca od kilku lat rekultywacja jeziora, liczne zarybiania i ciągła współpraca z ekologami, naukowcami i przyrodnikami wpływa znacząco na poprawę stanu czystości zbiorników wodnych i terenów przyległych.
 
 
 
 
 
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności