Rocznica Koronacji Przemysła II
Dokładnie 726 lat temu, arcybiskup Jakub Świnka w katedrze gnieźnieńskiej koronował przyszłego patrona naszego miasta, Przemysła II na króla Polski. Wydarzenie to odrodziło ideę królestwa polskiego, które od ponad 200 lat pozostawało bez władcy. Koronacja stała się znaczącym krokiem do zakończenia rozbicia dzielnicowego. Niestety tragicznie zakończone, tylko ośmiomiesięczne panowanie Przemysła II, nie pozwoliło mu dokończyć dzieła pojednania i połączenia wszystkich dzielnic Polski. Nie mniej jego koronacja była symbolicznym kamieniem węgielnym, położonym pod przyszłe zmiany w dziejach naszego kraju.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!