Urząd Miejski w Rogoźnie

Rekultywacja jezior w Gminie Rogoźno

Ocena 0/5

infografika rekultywacja

 

   Rekultywacja zbiorników wodnych na terenie Gminy Rogoźno ma na celu nie tylko poprawę jakości wody, ale przede wszystkim przywrócenie naturalnych procesów biologicznych. To nie moda ekologiczna, lecz konkretny element strategii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dzięki niej odzyskujemy zdrowe ekosystemy, które służą ludziom i przyrodzie.  Podjęte od kilku lat działania przyczynią się do racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi i zachowania bioróżnorodności naszego regionu.

W 2026 roku udało się uzyskać dofinansowanie na przedsięwzięcie pn.: “Działania na zbiornikach wodnych polegające na zapobieganiu zakwitowi wód oraz sinicom - Rekultywacja wód powierzchniowych Jeziora Rogoźno i Jeziora Budziszewskiego” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w formie dotacji w kwocie 200 000,00 zł

Całkowity koszt przedsięwzięcia 334 000,00 zł

 

infografika - rekultywacja - zakres działań

Pierwsze zabiegi rozpoczęto w maju 2026 roku.

 

infografika - rekultywacja - aeratory

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności