Szanowni Państwo,
W dniu 5 czerwca 2021 roku Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa, przy współpracy z Gminą Rogoźno, samorządami lokalnymi linii Rogoźno - Czarnków, Samorządem Województwa Wielkopolskiego oraz spółek kolejowych zorganizowało przejazd pociągu turystycznego DREZYNIARZ trakcją parową. Pociąg składał się z lokomotywy parowej Pt47-65, dwóch wagonów Bh oraz 5 wagonów historycznych z lat 20-tych i 30-tych XX wieku.
Pociąg punktualnie wyruszył ze stacji Poznań Gł. o godz. 10:25 z peronu 6. Zatrzymał się po drodze w Oborniki Miasto, Oborniki, Rogoźno, Ryczywół, Połajewo, Lubasz, Bzowo Goraj by dotrzeć do Czarnkowa. Po drodze zorganizowano dłuższe postoje (po 30 minut) promocyjne w Ryczywole i Lubaszu. Organizatorami były lokalne samorządy i GOK-i.
"Pociąg DREZYNIARZ'21 - parowozem do Czarnkowa" cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Bilety na pociąg z Poznania do Czarnkowa rozeszły się w 48 godzin! Dzięki poluzowaniu obostrzeń mogliśmy zabrać większą ilość osób (100% miejsc siedzących). Do Czarnkowa dotarł pełen pociąg - 340 osób, wszystkie miejsca siedzące! Tak samo dużym zainteresowaniem cieszył się pociąg relacji Czarnków - Bzowo Goraj - Czarnków. Z tej przejażdżki skorzystało też również ok 340 osób!
Dziękujemy za udzieloną pomoc i wsparcie
Z wyrazami szacunku
Krzysztof Springer
NKD
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!