Urząd Miejski w Rogoźnie

Obchody Święta Niepodległości w Rogoźnie

Ocena 0/5

11 listopada to Narodowe Święto ustanowione dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. 

W tym roku obchody odbywają się w nieco inny sposób aniżeli w latach ubiegłych z powodu panującej pandemii, zwiększonymi przypadkami zachorowań na COVID-19 oraz wprowadzonymi zakazami zgromadzeń publicznych. W imieniu mieszkańców symboliczną wiązankę kwiatów złożył Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski wraz z delegacją w składzie: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Jarosław Łatka, Radni Rady Miejskiej Roman Kinach i Paweł Wojciechowski oraz przedstawiciel Związku Podhalan w Wielkopolsce Andrzej Pierwoła. Wiązankę kwiatów złożyła także delegacja samorządu powiatowego: Przewodnicząca Rady Powiatu w Obornikach Renata Tomaszewska oraz Radna Agata Pasternak. Pod Pomnikiem na placu Powstańców Wielkopolskich kwiaty złożyli także Prezes Chóru „Echo” Józef Zarębski oraz żołnierz wojsk lądowych st. szer. Dawid Kowalski. Rogoźnianin - pan Franciszek Milewski - przedstawiciel Rogozińskiego Oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi, na cześć listopadowego święta tradycyjnie wypuścił gołębie pokoju. 

 

11 listopada to święto, które co roku uroczyście obchodzone jest w całej Polsce. Dużą popularnością cieszą się wydarzenia cykliczne takie jak: biegi niepodległości, koncerty patriotyczne, parady uliczne czy wystawy historyczne. W tym roku każdy z nas czci to święto w swoich domach. Zachęcamy do wywieszenia flagi oraz odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" punktualnie o godz. 12:00.

Mieszkańców zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie dostępna jest relacja z dzisiejszych obchodów oraz zostanie zamieszczony film niespodzianka z patriotyczną recytacją.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności