Urząd Miejski w Rogoźnie

Noc na Orliku 2023

Ocena 0/5

Grafika przedstawia informacje dotyczące turnieju piłki nożnej noc na orliku 2023 

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKARSKA NOC NA ORLIKU

 

I ORGANIZATOR 

1. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie. 

2. Z ramienia organizatora osobą bezpośrednio odpowiedzialną za przebieg i koordynację turnieju jest koordynator ds. sportu OSiR. 

 

II CEL ROZGRYWEK 

1. Popularyzacja gry w piłkę nożną wśród młodzieży i dorosłych. 

2. Zachęcenie do aktywnego wypoczynku. 

3. Promowanie zdrowego trybu życia. 

4. Umożliwienie rywalizacji sportowej i wyłonienie najlepszej drużyny. 

 

III TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK 

1. Turniej odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2023 r. na boisku Orlik ulica Seminarialna 16. 

2. Harmonogram rozgrywania meczów zostanie ogłoszony najpóźniej 23 czerwca 2022 r. na stronie www.rogozno.pl w zakładce „Aktualności” oraz w zakładce „Dla Mieszkańca – Sport i Rekreacja „oraz na stronie Fb OSiR.

 

IV WARUNKI UCZESTNICTWA 

1. W turnieju biorą udział maksymalnie 24 drużyny. Decyduje kolejność pełnych zgłoszeń. 

2 Wszyscy zawodnicy wypełniają Indywidualny Formularz Zgłoszenia do Udziału w Turnieju 

3. Każda drużyna zgłasza do turnieju maksymalnie 10 zawodników. 

4. Minimalny wiek zgłoszonego zawodnika wynosi 16 lat (ukończone), przy czym zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgody od rodziców. 

5. Drużyna, która będzie się składała z osób niepełnoletnich, musi posiadać w swoim składzie przynajmniej jedną osobę pełnoletnią, która będzie kapitanem/kierownikiem tej drużyny. 

6. Zgłoszenie udziału w turnieju każda drużyna przesyła na oznaczony na plakacie adres e-mail: osir.sport@onet.pl (skany) lub dostarcza na recepcję OSiR ul. Za Jeziorem 40 Rogoźno w terminie do 22 czerwca 2023 roku. 

Pełne zgłoszenie do rozgrywek powinno zawierać: 

- nazwę drużyny 

- imienną listę zawodników reprezentujących drużynę (maks. 10 osób) wraz z zaznaczeniem osoby kontaktowej kapitan/kierownik drużyny odpowiedzialnej za drużynę w czasie trwania turnieju 

- pisemne zgody rodziców/opiekunów zezwalających na udział syna/córki w rozgrywkach turniejowych (dotyczy osób niepełnoletnich) 

- pisemne zgody zawodników pełnoletnich na udział w rozgrywkach turniejowych 

7. Drużyny należy zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie wskazanym na plakacie.

8. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu i przepisów gry w piłkę nożną. 

9. Drużyna, która nie dostarczy dokumentów nie zostanie dopuszczona do turnieju. 

10. W czasie trwania turnieju zawodnik może wystąpić tylko w 1 (jednej) drużynie. 

 

V SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ROZGRYWEK 

1. Zgłoszone drużyny zostaną podzielone na 6 grup, w każdej grupie po 4 zespoły. 

2. Mecze prowadzone będą zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną z zastrzeżeniem postanowień niniejszego regulaminu i rozgrywane będą na boisku o wymiarach 40x20m. 

3. Drużyny występują w składach 6-osobowych (bramkarz + 5 zawodników w polu). 

4. Minimalna liczba zawodników w drużynie, jaka może zostać dopuszczona do gry to 5 osób. W innym przypadku zostaje ogłoszony walkower na korzyść drużyny przeciwnej. 

5. Drużyna, która nie stawi się na mecz 5 min. po godzinie rozpoczęcia, zostaje ukarana walkowerem. 

6. Zawodnicy w rozgrywkach występują w tzw. obuwiu piłkarskim (turfy, „halówki” zabronione są „korki metalowe” i „korki lane”) i pełnym stroju piłkarskim. Obowiązkowym elementem wyposażenia zawodnika są ochraniacze piłkarskie (zapewniające ochronę goleni). 

7. Czas gry wynosi: 

- w rozgrywkach grupowych: 1 x 10 min. 

- w fazie pucharowej (play-off): 1 x 12 min. 

- w meczu o 3 miejsce: 1 x 12 min. 

- w meczu finałowym (o 1. Miejsce): 2 x 10 min. 

8. W trakcie meczu można dokonywać dowolną liczbę zmian – obowiązują zmiany „lotne”. 

9. Zawodnik opuszczający boisko musi przekroczyć linię boczną w wyznaczonej strefie zmian, dopiero wtedy może pojawić się na boisku zawodnik wchodzący (również musi to uczynić poprzez wejście w strefie zmian). 

10. Za nieprawidłowo przeprowadzoną zmianę sędzia może przerwać grę i ukarać zawodnika wchodzącego karą (żółta kartka – 2 min. wykluczenia). Grę wznawia się rzutem wolnym pośrednim z miejsca, gdzie była piłka w czasie zmiany. 

11. Nie obowiązuje przepis o pozycji spalonej. 

12. Gra wślizgiem w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem jest zabroniona i owocuje rzutem wolnym z miejsca przewinienia. 

13. Grę z autu wznawia się na zasadzie rzutu wolnego pośredniego – nogą, nie można bezpośrednio strzelić gola. 

14. Wszystkie rzuty wolne bezpośrednie na połowie przeciwnika są wykonywane na gwizdek sędziego. 

15. Kary dyscyplinarne : 

a) żółta kartka – kara 2 minuty, zawodnik który otrzyma drugą żółtą kartkę w meczu otrzymuje kartkę czerwoną; 

b) czerwona kartka – drużyna gra w niekompletnym składzie do końca meczu, zawodnik otrzymujący czerwoną kartkę pauzuje w kolejnym meczu; 

c) niesportowe zachowanie – wykluczenie z turnieju. 

16. Podczas wprowadzania piłki do gry z autu, przepisowa odległość przeciwnika od piłki to 2 metry. 

17. Podczas wykonywania rzutu wolnego, przepisowa odległość przeciwnika od piłki to 5 metrów. 

18. Kolejność zespołów w grupie ustala się na podstawie liczby zdobytych punktów: 

- zwycięstwo: 3 pkt., 

- remis: 1 pkt., 

- porażka: 0 pkt.

19. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów o kolejności decydują: 

a) wyniki bezpośrednich spotkań zainteresowanych drużyn, 

b) korzystniejsza różnica bramek, 

c) większa liczba strzelonych bramek, 

d) losowanie. 

20. Awans do fazy pucharowej (play-off) uzyskują: 

a) zwycięzcy każdej grupy (sześć drużyn) 

b) dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc z wszystkich 6 grup, przy czym o kolejności decydują w kolejności: 

- liczba zdobytych punktów, 

- korzystniejszy bilans bramkowy, 

- korzystniejszy wynik meczu ze zwycięzcą grupy, 

21. Na terenie boiska mogą przebywać jedynie zespoły rozgrywające mecz. Zawodnicy rezerwowi powinni znajdować się w miejscu wyznaczonym jako ławka rezerwowych. 

 

VI NAGRODY 

1.     Najlepsze drużyny z miejsc I-III otrzymają pamiątkowe dyplomy, puchar i medale, a pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy za udział. 

2.     Pamiątkowe statuetki otrzymają najlepszy zawodnik, bramkarz i strzelec turnieju Piłkarska Noc na Orliku.

 

VI POSTANOWIENIA KOŃCOWE 

1. Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka organizator. 

2. Zawodnicy biorący udział w Turnieju objęci są ubezpieczeniem zbiorowym podczas rozgrywanych meczów. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności prawnej za stan zdrowia uczestników i udział w rozgrywkach osób chorych. Osoby biorące udział w rozgrywkach powinny poddać się wcześniej we własnym zakresie badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia, umożliwiający udział w turnieju. 

3. Zawodnicy nie mogą grać w okularach bez atestu sportowego, łańcuszkach, obrączkach itp. 

4. Zawodnicy biorący udział w zawodach powinni posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość. 

5. Za wszystkie sprawy formalne dotyczące drużyny – wymienione w powyższych punktach i podpunktach regulaminu - odpowiedzialny jest kapitan/kierownik drużyny. 

6. Na wniosek drużyny przeciwnej sędzia, przed meczem, ma obowiązek sprawdzenia tożsamości zawodników. Po zakończeniu spotkania wszelkie wnioski i protesty drużyn nie będą weryfikowane . 

7. Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator. 

8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione i zgubione w szatni oraz w trakcie trwania turnieju. 

9. Za szkody powstałe w szatniach odpowiada drużyna. 

10. Wyniki oraz tabele będą dostępne na stronie www.rogozno.pl oraz tablicy ogłoszeń przy boisku Orlik.

                                           

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności