Urząd Miejski w Rogoźnie

II Bal Sportowca za nami.

Ocena 0/5

II Bal Sportowca organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie odbył się 21 stycznia 2023 roku. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia najlepszych działaczy i sportowców Rogozińskiej Ziemi, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w 2022 roku. Pamiątkowe dyplomy zwycięzcom Plebiscytu na Sportowca Roku 2022 wręczył Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Zaranek oraz Kierownik OSiR Renata Jałoszyńska-Biskupska. 

Wśród nominowanych w sześciu kategoriach, decyzją mieszkańców nagrodzono: 
Jakuba Złocha - Kategoria Piłka nożna
obrońca i defensywny pomocnik, wychowanek RKS „Wełna” Rogoźno, były zawodnik młodzieżowych zespołów Lecha Poznań. Obecnie podpisał kontrakt do 2024 roku z Wisłą Kraków i broni barw „Białej Gwiazdy” w Centralnej Lidze Juniorów U-19.
Natalię Kokot - Kategoria Biegi 
biegaczka i pasjonatka zdrowego stylu życia. Zdobywczyni I miejsca w kategorii kobiet Gmina Rogoźno podczas 7. Półmaratonu Przemysła II i 3 miejsca w kategorii Open ( 1.31.37). Uczestniczka wielu znanych maratonów z wynikiem życiowym 3.21.37. W 2022 roku zajęła 1 miejsce w kategorii kobiet w biegu na dystansie 10km w Wapnie z czasem 42.08 oraz 2 miejsce w biegu Niepodległości w Obornikach na dystansie 5 km z czasem 19.59.

Aleksandrę Pigułę - Kategoria Piłka siatkowa  
siatkarka plażowa i halowa grająca na pozycji przyjmującej, obecnie grająca w drużynie Cieciur Team, w której w zeszłym sezonie wygrała Ligę w Rogoźnie. Ambitna i waleczna oraz dążąca do poprawienia umiejętności, które zaowocowały tego lata, podczas którego szkoliła się na Campie organizowanym przez Akademię Siatkówki Plażowej Lisiecki&Pliński ze świetnymi trenerami takimi jak Damian Lisiecki, Marcin Wika, Anna Wika, Magdalena Saad, Paweł Bejnarowicz. Siatkarka, która stale odnosi sukcesy indywidualne i drużynowe.
Weronikę Piechowiak - Kategoria Piłka koszykowa  
zawodniczka występująca w ekstraklasie w drużynie Enea AZS Poznań. Wychowanka UKS "Dwójka" Rogoźno. Największe osiągnięcia: Mistrz Polski w kat. U22 w 2019; 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w 2019 3x3, U18 2020; trzecie miejsce 2019 U18, 2021 U19; 2 miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski

Grzegorza Górskiego - Kategoria Sporty wodne
czołowy żeglarz KŻ Kotwica, zwycięzca regat barbórkowych w Koninie (2021 r.), brązowy medalista w klasie OK-ding z okazji Dnia Dziecka w Rogoźnie (2021 r.). W 2022 roku zdobył Mistrzostwo Wielkopolski w klasie Omega oraz tytuł najlepszego sternika tej klasy.
Julię Samolak - Kategoria Sporty walki  
zawodniczka Taekwondo, wicemistrzyni Polski 2013 r., dwukrotna wicemistrzyni Polski w układach formalnych i w walkach. W 2017 r. wicemistrzyni Polski w układach formalnych. W 2019 r. wicemistrzyni Polski w walkach do 55 kg, w 2019 roku została powołana do Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwondo, w 2021 r. wicemistrzyni Polski w walkach do 55 kg, pierwsze miejsce w walkach do 55 kg na zwodach Dolnego Śląska. W lutym 2022 roku powołana do Narodowej Kadry C Polskiej Federacji Taekwondo.  Cykl pucharu polski - brązowy medal w walkach i srebrny w układach formalnych, Mistrzostwa Dolnego Śląska - srebro walki , srebro układy, brąz techniki specjalne.

Tadeusza Miężalskiego - Kategoria Sporty rakietowe
wieloletni kierownik i zawodnik sekcji tenisa stołowego w Rogoźnie. Popularny „Tadziu” bardzo mocno przyczynił się do rozwoju tenisa i klubu STS Gamaja na ziemi rogozińskiej

 

Wyróżnienia Superchampiona podczas uroczystości wręczono: Panu Stanisławowi Józefkowi i Panu Krzysztofowi Działo.

Serdecznie gratulujemy Nominowanym i Zwycięzcom i życzymy kolejnych sportowych osiągnieć w roku 2023.

bal_sportowca 

Galeria zdjęć

bal sportowca OSiR (3) bal sportowca OSiR (4) bal sportowca OSiR (6) bal sportowca OSiR (1) bal sportowca OSiR (2) bal sportowca OSiR (5)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności