Barwna parada łodzi -Wianki 2023
Dawni Słowianie świętowali najkrótszą noc w roku nazywając ją Nocą Kupały, a inni - Sobótką. Później obchody powiązano z dniem św. Jana i nazywano - Nocą Świętojańską i tak łączono nowe tradycje chrześcijańskie z dawnymi - pogańskimi. Obchody przesilenia letniego w naszym mieście sięgają swoją historią lata wstecz. W tym roku nasi rogozińscy wodniacy zaprosili nas nad Jezioro Rogoźno. Po zachodzie słońca na wody wypłynęły w kolorowej paradzie przystrojone łodzie. Na czele „Rogoźnianka” a w niej król Neptun i jego żona Salacja. Barwny korowód przepłynął od przystani KŻ KOTWICA na plaże Za Jeziorem, gdzie na króla wód czekał burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Zaranek, Poseł na Sejm RP Pani Marta Kubiak oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Rogoźna. Uroczyste przekazanie władcy mórz klucza do bram miasta było symbolicznym rozpoczęciem zabawy. Inicjatorami tego wydarzenia byli: WOPR Rogoźno oraz KŻ Kotwica. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego puszczania na wodę wianków z zapaloną świecą. Jak mówią przesądy jeśli wianek trafi w ręce kawalera - to dziewczyna szybko wyjdzie za mąż. Obchody Nocy Świętojańskiej zakończyła wspólna integracja przy szantach na rogozińskiej plaży.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!